Temat: Nowe oprogramowanie nbox HDTV / Forum: PLATFORMA N
Wysłano: 2007-06-15, 21:01 / Wiadomości: 4 / Odsłon 1024  

W czwartek 14 czerwca w godzinach popołudniowych abonenci platformy n posiadający odbiorniki nbox HDTV doczekali się zapowiadanej na konferencji w maju aktualizacji oprogramowania odbiornika. Wszystkie funkcje, które przedstawiono na prezentacji zostały dodane.

Łącznie wprowadzono pięć nowości, w tym dwie zależą od uruchomienia jednej z nich.

Ekran widoczny podczas procesu aktualizacji oprogramowania nboxa HDTV

Pierwszą z nowości jest [B]odświeżona grafika ekranowa. Prezentuje się nowocześniej, ale jest nadal utrzymana w odcieniach niebieskiego.

Wykaz zmian dokonanych w oprogramowaniu nBoxa. Szkoda, że źle się wyświetla, co uniemożliwia jego pełne przeczytanie

Następną zmianą jest dodanie nowych zakładek w EPG. Obok listy kanałów z podziałem na kategorie dodano pozycje "Polecamy", gdzie można znaleźć wybór najciekawszych pozycji programowych z kanałów oferowanych w n, oraz "Wyszukiwanie", dzięki któremu można samemu dokonać wyboru interesującej pozycji programowej z danej kategorii.

Trzecia nowość to właśnie ta, od której zależą pozostałe dwie - to możliwość podłączenia nBoxa do internetu. Połączenie w większości wypadków jest wykrywane automatycznie, ale w razie konieczności można wprowadzić niezbędne ustawienia ręcznie.

Po nawiązaniu połączenia w EPG pojawia się opcja nRadio. Zlokalizowano tam zbiór stacji radiowych z internetu z podziałem na gatunki muzyczne, oraz zapowiadane pięć stacji tworzonych przez gwiazdy (min.: Muńka Staszczyka z T.Love). Do słuchania wymagane jest dość wydajne połączenie z internetem. Modemowcy mogą już na starcie zapomnieć o słuchaniu.

Obok nRadio wraz z połączeniem z siecią pojawia się dostęp do dwóch portali tematycznych przy kanałach TVN 24 i nSport. Aby je wywołać wystarczy wcisnąć OK podczas oglądania w/w kanałów.

Portal Onet Sport Lajt dostępny z kanału nSport po podłączeniu nboxa HDTV do internetu

Dostęp do nowego oprogramowania otrzymali obecnie wyłącznie użytkownicy odbiorników nbox HDTV. Abonenci z nbox recorderami będą musieli poczekać do lipca.

info
satkurier

     

Temat: Naziemna TV Belsko w Bielsku Białej / Forum: Wydarzenia
Wysłano: Sob 04 Lis 2006 12:37 / Wiadomości: 7 / Odsłon 651  
TV Bielsko jest stacją nadawaną jedynie przez kablówkę. Wpis stacji można znaleźć w wykazie KRRiT nadawców rozpowszechniających program drogą kablową (nr koncesji TK-0022/06 z dn. 29-06-2006)
Wykaz - http://www.krrit.gov.pl/nadawcy/programy/kk.htm
A jeżeli chodzi o "przecieki" z kablówek, to jest to zjawisko bardzo częste, szczególnie wówczas, gdy przewody stosowane przez sieci kablowe są nienajlepszej jakości.

Temat: Infrastruktura kolejowa / Forum: Infrastruktura kolejowa
Wysłano: 11 Mar 2009, 21:57 / Wiadomości: 15 / Odsłon 534  
Wow, jestem pod warazeniem co robi PKP, bardzo ciekawa strona, duzo informacji w jednym miejscu

Powoli, powoli naprzod u PKP ...
Jak na dloni wykaz wszystkich pociagow dla danej stacji http://demo.hafas.de/bin/pub/sitkol/trainsearch.exe/pn? np dla Berlin Hbf .... dluuuuuga lista polaczen

Temat: Cena LPG w Cro?? / Forum: Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi
Wysłano: 01-06-2006 23:31 / Wiadomości: 6 / Odsłon 621  
nie kieruj się ceną podaną w PZM Trawel w ubiegłym roku też podawali zawyżoną mocno.
tu podają prawidłową

http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US wpisz cro ,show i masz wykaz stacji i aktualne ceny
pozdr

Temat: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja / Forum: Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi
Wysłano: 21-10-2007 10:34 / Wiadomości: 220 / Odsłon 108406  
Cytat


dokładnie tak: Jakovlje-istok (autostrada Zagreb-Macelj)
Wykaz wszystkich stacji INA, godziny otwarcia, asortyment paliw itp. znajdziesz TU Autogaz jest również często na stacjach TIFON, wykaz stacji i rodzaje paliwa masz TU

Temat: Połączenia międzywojewódzkie / Forum: Połączenia międzywojewódzkie
Wysłano: 03 Gru 2008, 16:07 / Wiadomości: 613 / Odsłon 41678  
Cytat
Około połowę pociągów pospiesznych mniej będzie się zatrzymywało też w Sędziszowie Małopolskim. Fakt, że tam praktycznie zawsze pustki na peronach były, ale nie wiem czy aż za dużo im pośpiechów nie wycięli...Sam piszesz, że zatrzymywało się ich za dużo....W końcu mamy teraz pośpiechy z PKP IC czyli kolei wysokich prędkości, a te zatrzymywać się przecież wszędzie nie mogą . Sam nie wiem dlaczego większość pociągów pospiesznych ma kończyć swój bieg na stacji Kraków Główny, a nie Kraków Płaszów. Czy komuś naprawdę bardzo zależy na tym, aby maksymalnie utrudnić życie pasażerom z krakowskiego Podgórza?

Cytat
Jak łatwo się domyślić zainteresowałem się swoim "podwórkiem" i pociągiem Augustyn Kordecki. Na początku spotkał mnie olbrzymi zawód. Wspomniany wcześniej figuruje na liście pociągów wojewódzkich! Co ciekawe po kliknięciu w wykaz pociągów objętych rezerwacją również figuruje! Więc jak to jest w końcu?Augustyn Kordecki ma być pociągiem pospiesznym. To dobre rozwiązanie, także przy możliwym przejeździe na wspólnym bilecie z posp. ,,Długosz'' do Krakowa.

Cytat
k) „Stoczniowiec” – relacja Gdynia – Katowice; pociąg będzie prowadził grupę wagonów do Krakowa Głównego, w zamian za pociąg „Sukiennice”, który nie będzie kursował.Likwlidacja ,,Sukiennic'' to idiotyczna decyzja. Pociąg, który cieszył się znacznym zainteresowaniem ze strony pasażerów zostanie teraz zastąpiony przez kilka wagonów kursujących do Krakowa jako łącznik ,,Stoczniowca''. W Częstochowie o 16:47 będą się działy dantejskie sceny. Obok faktycznej likwlidacji ,,Sukiennic'', pamiętajmy też o przejściu w niebyt popularnego ,,Giewonta''.

Cytat
h) „Reymont” – relacja Łódź Fabryczna – Kraków/Katowice; Pociąg powróci na trasę przez Częstochowę i tam będzie dzielił się na połączenie do Katowic i Krakowa.Mieszkańcy węzła Włoszczowa będą z pewnością niepocieszeni....

Temat: auto na gaz w Hiszpanii / Forum: Praca i emigracja
Wysłano: Wto Wrz 18, 2007 11:08 pm / Wiadomości: 2 / Odsłon 785  
Czesc!
Aby tankowac w hiszpanii musisz miec specjalna przejsciowke, ktora mozesz kupic na Allegro. jesli chodzi o stacje, na ktorych mozesz zatankowac LPG to sprawdz ten link:
http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?language=de_DE
Jest to niemiecka strona, ale po wpisaniu kraju znajdziesz wykaz stacji LPG w Hiszpanii.

Pozdrawiam

Rico

Temat: Elsat / Forum: Książka życzeń i zażaleń
Wysłano: Nie 18 Lis 2007 23:38 / Wiadomości: 2 / Odsłon 108  
Sprawdziłem cały wykaz i porównałem z tym co jest na waszej stronie i zauważyłem ze w wykazie na stronie sieci kablowej nie ma dwóch stacji radiowych na częstotliwości:

- 95,1 FM
- 96,2 FM

widocznie ich dobry odbiór zapewniają warunki zewnętrzne, lecz oficjalnie w sieci kablowej ich nie ma.

Temat: Link: Stacje LPG-CNG w Europie. / Forum: Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi
Wysłano: 31-03-2006 08:42 / Odsłon 612  
Ponieważ zbliża się sezon wyjazdowy i coraz częściej zaczną pojawiać się pytania o stacje LPG, to pozwolę sobie założyć nowy temat, w którym umieszczam link do strony zawierającej wykaz stacji LPG-CNG w Europie.
Szerokiej drogi !!!

Temat: LPG (auto-gaz) w Chorwacji / Forum: Ceny, usługi, przepisy, porady różne.
Wysłano: 06-11-2005 13:20 / Wiadomości: 8 / Odsłon 4315  
"Odwiedź web site www.proplin.hr i naciśnij po lewej stronie link "prodaja". Tam znajdziesz wszystkie stacje z auto plinem w Chorwacji łącznie z godzinami pracy."

To nie jest wykaz wszystkich stacji LPG w Chorwacji tylko części należących bądź powiązanych ze spółką Proplin.

Temat: Mecze Realu W Internecie! / Forum: Kosz
Wysłano: 2005.02.26 14:22 / Wiadomości: 10 / Odsłon 2375  
oglądałem mecz z juve tylko trzeba miec w miare dobrego kompa no i nie za wolnego neta Zasada jest prosta na tych stronach jest wykaz stacji ktore bedą transmitowac mecz danego zespołu !

Temat: nie pali / Forum: Porady, problemy techniczne
Wysłano: Sob 10 Sty 2009, 22:29 / Wiadomości: 14 / Odsłon 1071  
Cytat
Kolego goofygoofy poniżej masz częściowy wykaz stacji z chrzczonym paliwem bywa tam również ORLEN,STATOIL, SHELL i LOTOS a pisałeś że markowe stacje sobie na to nie pozwolą a Ja uważam że to zależy TYLKO od uczciwości ajenta który ją prowadzi.

http://moto.onet.pl/1524986,2217,artykul.htmlOk, nie wiem jak jest na orlenach (oni mają mnóstwo stacji po CPN'ach i tam zbiorniki pewnie nie były wymieniane 100lat i elektronika tam nie dotarła), ale napewno wiem jak to jest na shellu, statoil i stacjach bp. W każdym zbiorniku jest sonda, która mierzy poziom słupa wody (jest dopuszczalna norma), jeżeli nieuczciwy ajent dolałby coś do zbiornika z benzyną lub ON (nawet jakiś dodatek) to od razu sonda to wyłapuje (są bardzo czułe) i podaje sygnał np. do vederoot'a (chyba tak się to pisze), a następnie to urządzenie podaje sygnał do centrali, z którą jest połączone, w przypadku stacji BP jest to centrala w Krakowie i Warszawie i uwierzcie mi, że wystarczy kilka godzin od zgłoszenia przez komputer niezgodności z normami i pojawia się na danej stacji urząd celny i inne instytucje zajmujące się sprawdzaniem jakości paliw.
Paliwo może być ochrzczone np. przed załadunkiem do cysterny czyli na nalewakach i w tym przypadku ajent nie odpowiada za sprzedaż takiego paliwa tylko firma, która dostarcza paliwa na stacje, także nie można powiedzieć, że jest to wina stacji mimo tego, że ona sprzedała to paliwo.

Na liście stacji do której podałeś linka jest mnóstwo stacji typu FHU itp., faktycznie znalazły się tam stacje z firmowymi logami, ale przypuszczam, że jest to wina zbiorników a nie chrzczonego paliwa.

Na temat stacji prywatnych, ja je nazywam "kogucik" mam takie samo zdanie jak Ty, że faktycznie tam można robić z paliwem co się chce zanim trafi ostatecznie do klienta i właśnie na tych stacjach dużo zależy od ajenta, zresztą z gazem jest to samo, ale to długa historia...

Temat: nie pali / Forum: Porady, problemy techniczne
Wysłano: Sob 10 Sty 2009, 18:45 / Wiadomości: 14 / Odsłon 1071  
Kolego goofygoofy poniżej masz częściowy wykaz stacji z chrzczonym paliwem bywa tam również ORLEN,STATOIL, SHELL i LOTOS a pisałeś że markowe stacje sobie na to nie pozwolą a Ja uważam że to zależy TYLKO od uczciwości ajenta który ją prowadzi.

http://moto.onet.pl/1524986,2217,artykul.html

Temat: Sezon propagacji TRANSBAŁTYCKICH 2008 rozpoczęty! / Forum: Bandscany, Esy, Tropo
Wysłano: Śro 13:04, 23 Kwi 2008 / Wiadomości: 2 / Odsłon 243  
Wykaz tworzę od 1999 roku, chodź pierwsze lata to odbiór tylko na kabelku i najzwyklejszym odbiorniku radiowym, chodź już wtedy mój zbiór miał prawie 500 stacji. Jedyną większą polską lokalizacją z jakiej nigdy nic nie odebrałem jest Kłodzko - Czarna Góra, poza tym miałem wszystko

Temat: info / Forum: LPG - info dla wyjezdzajacych
Wysłano: Pią Maj 26, 2006 12:14 / Wiadomości: 7 / Odsłon 1605  
adaptery sa w hurtowniach po 50-60zl, natomiast na allegro widzialem po 25zl
wykaz stacji z calej europy znajdziecie tez tu:

http://dtgas-system.com.pl/europa.html

pozdrawiam i zycze przyjemnej podrozy i jak najmniejszego zuzycia paliwa na trasie!!!

ps.:
po powrocie chwalcie sie swoimi osiagami

Temat: co jest z plusem? nie moge sie dodzwonic! / Forum: Sieci komórkowe
Wysłano: 2006-10-13, 01:38 / Wiadomości: 72 / Odsłon 8452  
Cytat
Wg przepisów nie mogą ich sami przerzucić. Jak ktoś się uprze i powie, że chce korzystać ze starej platformy to nie będzie tak łatwo go przenieść.

Cytat
Jakby nie patrzeć HLR pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy centralą a terminalem. Już od momentu włączenia się do sieci wysyłane są wszelkie informacje do HLR. I tak na mój gust to stąd sie biorą takie sytuacje, że niektórzy w ogóle nie narzekają na awarie platformy.tak, to że pośrednicy - tak, jak najbardziej. Zresztą, HLR jest to taki element sieci GSM gdzie w sposób ciągły są zapisywane informacje, np. o bierzącej lokalizacji i wszystkich parametrach dla każdego "własnego" abonenta, któremu operator wydał kartę SIM. HLR zawiera "stałe" informacje o abonentach (konkretnie nr IMSI i MSISDN) oraz wykaz zaaabonowanych usług podstawowych i dodatkowych, wykaz ograniczeń (np. zakaz wykonywania połączeń roamingowych).No i dane dla HLR są także otrzymywane z VLR (Virtual Location Register)
W skrócie VLR to rejestr abonentów wizytujących, który jest lokalną bazą danych do przechowywania informacji o każdej stacji mobilnej (telefonie), która czasowo znajduje się na obsługiwanym przez daną bazę obszarze (czasowo bo np. abonent korzystający z sieci na zasadzie roaming'u - ale nie musi. Może to być też abonent własny), gdzie przeprowadzono procedurę aktualizacji danych. Te informacje to tak jak powiedziałem: IMSI, MSISDN, TMSI (tzw. identyfikator czasowy abonenta. Daje się go aby umożliwić lokaliazację w danym obszarze przywolań. Zarządza tym oczywiście MSC i VLR. I co ważne - numer ten jest przydzielany zawsze podczas pierwszej rejestracji abonenta w danym obszarze przywolań) i dane nt. macierzystego obszaru danego terminala, pracy usług dodatkowych. Co ważne - VLR zawiera takżę dane o bieżącej lokalizacji danego abonenta, gdy znajdzie się on w sieci obcego operatora GSM (roaming). Rejestr VLR jest związany z centralną MSC (w skrócie centrala, tzw. centrum komunkacyjne, a ang. Mobile Switching Center jak dobrze pamiętam).

Mam nadzieję że zbytnio nie zakręciłem generalnie, wszystko stanowi jedną całość...

Temat: Orzech włoski - uprawa / Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE.
Wysłano: Sro 18 Mar 2009 17:36 / Wiadomości: 248 / Odsłon 32351  
Takie badania wykonują okręgowe stacje chemiczno- rolnicze, ceny podobno nie są wygórowane. Chyba parę dni temu w którymś z wątków był wykaz takich stacji, ale nie potrafię go znależć, może ktoś podrzuci link.
Na tym forum są użytkownicy, którzy dokonywali takich analiz więc mogliby Ci co nieco podpowiedzieć, choćby jak taką próbkę przygotować.
A co posiać i jak przygotować glebę to zależy od wyników analizy, podejrzewam, że w takiej stacji mogą Ci pomóc.

Temat: berlin umweltzone strefa eko !!!! / Forum: Trans Sport oraz Lumina
Wysłano: Pią Lut 15, 2008 14:16 / Wiadomości: 5 / Odsłon 513  
Na stronie www. którą podałem jest wykaz stacji, na których można to zrobić.

Można chyba też w Polsce - tylko dłużej trwa /w Szczecinie 5 dni czekania i 180 zł/
- w Niemczech chyba 5 E

Temat: Stacje bazowe operatorów GSM | Listy BTSów / Forum: Anteny GSM oraz problemy z zasięgiem
Wysłano: 2005-11-05, 14:27 / Wiadomości: 3 / Odsłon 42206  
Oficjalny spis map zasięgu znajdziesz tu >KLIK<

NOWOŚĆ: > mapa wszystkich stacji GSM i UMTS (istniejących i planowanych) wszystkich operatorów - KLIK <

ogólnopolskie:
http://btsearch.org/
http://mapa.btsearch.pl/
http://bts-gsm.eu/uke/info oraz http://bts-gsm.eu/mapa_wszystko.php

ogólnopolska sieci Plus http://www.plusgsm.xg.pl/db/lista-plan.php - spis BTSów przeznaczonych do uruchomienia w sieci Plus. Na dole tej strony znajdują się także linki do aktualnych BTSów.
ogólnopolska sieci Plus http://www.plus.gsm.g.pl/ - aktualnie są problemy z tym serwerem

województwo lubuskie - Zielona Góra http://www.zg-net.info/gsm.php?show=map
województwo lubuskie http://www.duntek.hg.pl/
województwo mazowieckie bts.yaho.pl - niestety już nie działa
województwo podlaskie http://www.zasieg.prv.pl
województwo śląskie http://www.mirek.awf.katowice.pl/
lub http://www.bts-slaskie.prv.pl/
województwo wielkopolskie http://www.poznan.gsm.g.pl/ - aktualnie są problemy z tym serwerem
województwo zachodniopomorskie http://www.ufo2001.g6.pl/zachodniopomorskie.html - aktualnie są problemy z tym serwerem

Inne lokalizacje:
Rybnik, Racibórz http://www.zasieggsm.republika.pl/
Łódź http://www.bts.lodz.prv.pl/
Tarnów http://www.btsy.eu/ - Prywatny Portal o stacjach bazowych BTS telefonii komórkowej GSM i UMTS w Tarnowie. W Portalu znajdują się: zdjęcia stacji bazowych BTS z Tarnowa i nie tylko, wykaz wszystkich stacji bazowych BTS w Tarnowie wraz z dokładnymi danymi technicznymi, teoria i technika działania stacji bazowych BTS, bogaty słownik pojęć z zagadnieniami związanymi z BTS-ami i telefonią komórkową. Oraz wszystko na temat BTS-ów
Siedlce http://www.bez-kabli.pl/v...p=133582#133582
Płock 3G Play z szacunkowym zasięgiem

Porównanie zasięgu i dostępnej technologii na linii kolejowej
Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna -> >> KLIK << - dyskusja na ten temat: >KLIK<

GSMWORLD.COM
Zasięg polskich operatorów: [KLIK]
Zasięg na świecie: [KLIK]
Zasięg HSDPA świecie: [KLIK - zasięg HSDPA]

Linki pochodzą z archiwalnych postów. Macie coś jeszcze? Zgłoście >moderatorowi lub administratorowi< celem dopisania, np. >BliSki <

Temat: Konkurs Piosenki Eurowizji w Belgradzie (Serbia) 2008 / Forum: Konkurs Piosenki Eurowizji w Belgradzie (Serbia) 2008
Wysłano: 2008-04-01, 14:01 / Wiadomości: 115 / Odsłon 3369  
Znalazłem TUTAJ wykaz zagranicznych stacji telewizyjnych wraz z linkami do (niektórych) ich stron. Może niektóre z nich będą transmitować obydwa półfinały? Oby.
Fakt, można obejrzeć potem występy w internecie, tylko to już będzie całkowicie pozbawione jakichkolwiek emocji (a przecież o to też chodzi). Ponadto jakość filmików na np.youtube nie jest zachęcająca...

Temat: Kanały i ich częstotliwości / Forum: Telewizja UPC
Wysłano: 28-04-2008, 13:52 / Wiadomości: 37 / Odsłon 39833  
Na stronie UPC można zapoznać się już z nowym wykazem kanałów w ofercie analogowej, co jest związane z wejściem cyfrowej oferty.
np. dla Opola nowy wykaz można pobrać z poniższego linku (plik pdf):

>>> Wykaz kanałów - Opole

Wykaz obowiązuje po 26 maja i po tymże dniu należy dostroić odbiornik.

p.s. 25 stacji zmieniło swoje miejsce

Temat: Mecze Realu W Internecie! / Forum: Kosz
Wysłano: 2005.02.26 09:50 / Wiadomości: 10 / Odsłon 2375  
Jeśli jest ktoś zainteresowany zapraszam na strone http://www.freefootball.org/ gdzie jest wykaz stacji które transmitują poszczególne mecze ! z Ligi Angielskiej Hiszpanśkiej itp. ! Warta polecenia jest również strona http://217.68.23.12/freepremiership.com/streams/streams.html

Temat: POMOCY KOMPUTER / Forum: Porady, problemy techniczne
Wysłano: Pon 16 Cze 2008, 10:27 / Wiadomości: 7 / Odsłon 2129  
Witam jestem dumny posiadaczem Renault Scenic 1,9 Dci z roku 2000.
Mam pytanie odnośnie komputera, a mianowicie jego opcji.
wszędzie czytam ze trzeba przycisnąć przycisk w kolumnie wycieraczek robie to i nic kompletnie nic sie nie pokazuje , jedyna informacja jaka cala czas jest to ile km przejechałem no i przebieg. proszę o pomoc jak to uruchomić, tzn jak wlaczyc wykaz spalania, ile km do najblizzszej stacji paliw itp itp, prosze o pomoc !! Z góry dziekuje wszystkim

Temat: Czy policjant może sprawdzić datę ważności gaśnicy w samocho / Forum: Prawo, przepisy, policja...
Wysłano: 2007-10-11, 23:41 / Wiadomości: 34 / Odsłon 3967  
Cytat
Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych (Dz. U. z 1999r. Nr 81, poz. 917). Rozporządzenie to określa wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu. Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy (pkt 1.2 załącznika nr 1 do rozporządzenia).


Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów

Proponuję zasięgnać wiedzy w Ustawie Prawo o ruchu drogowym:
Art.83.1. "Badanie techniczne przeprowadza się na koszt właściciela pojazdu w upoważnionej przez wojewodę stacji kontroli pojazdów,....."

Natomiast Policjant w ustawie jest określony jako "organ kontroli ruchu drogowego".
Art. 81.8. "Niezależnie od badań, o których mowa w ust.2 i 3, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega również pojazd:
1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego,(...) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu...."

Pomysł generalnie jest dobry, ale chybiony jeśli o podstawę prawną, jak wyjedziesz mu podczas kontroli z tym artykułem to Cię wyśmieje, bo ten art. go nie dotyczy.

Można tylko powołać się ewentualnie na samą ustawę Prawo o ruchu drogowym na zapis, który był cytowany w artykule:
"wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie."
Trudno stwierdzić czy gaśnica po terminie jest sprawna i skuteczna, na pewno nie ma gwarancji na jej poprawne działanie, co jednocześnie nie oznacza, że jest niesprawna.
Ale z drugiej strony Policjant może stwierdzić, że skoro jest po terminie to jest uzasadnione podejrzenie, że jest niesprawna, ale wtedy powinien zabrać dowód i skierować na badanie w stacji diagnostycznej, tam jak wiadomo nie mogą sprawdzić terminu ważności więc dowód oddają i tak w kółko.
Obawiam się, że w tym wszystkim jednak lepiej mieć ważną gaśnicę, bo szkoda czasu, nerwów i pieniędzy na przegląd/zwrot dowodu.

Temat: Różnice cenowe Marea / Bravo / Forum: Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Wysłano: Sob 26 Sty 2008, 21:18 / Wiadomości: 14 / Odsłon 2886  
Apropo CNG, jak dla Adama temat jest realny, jak dla mnie...odpada...brak stacji w mojej okolicy..ale mam coś dla zainteresowanych tym tematem...wykaz stacji wraz z odległościami..

http://www.autoflesz.pl/dbase/cng.php

Ogólnie dolnośląskie idealnie nadaje się dla tego typu instalacji, podaje stronke z mapką...

http://www.gazownia.pl/gaz_ziemny_cng.php

Kolor...faktycznie...taki sobie

Temat: Lista stacji w danym regionie / Forum: Luźne dyskusje
Wysłano: 13 Grudzień 2005, 17:31 / Wiadomości: 58 / Odsłon 17530  
Cytat
imie nazwisko (nik)
miejscowosc
wywolanie na CB
tel - nieobowiazkowe Wink
praktyczny zasieg stacji CB


Dokładnie tak napisałem Czekam na wykaz wszystkich stacji
73!

Temat: Trasa kolejowa Gryfino - Szczawno - Chwarstnica ... / Forum: Gryfino
Wysłano: Pon Lis 28, 2005 11:08 / Wiadomości: 339 / Odsłon 121451  
dos ciekawy wykaz z niemieckich koleji jakie lokmotywy pracowaly w naszych prywtnych kolejkach.AG Greifenhagener Kreisbahnen

Name der Bahn:
AG Greifenhagener Kreisbahnen (GKB)

Streckeneröffnungen:
25.01.1895 Greifenhagen - Wildenbruch 33,5 km
01.02.1895 Finkenwalde - Neumark 20,57 km
22.08.1898 Klein Schönfeld - Woltersdorf - Kreisgrenze (verpachtet an Pyritzer Krb.) 6,0 km
1905 Neumark - Woltersdorf 14,22 km

Eigentümer:
AG (Preußen, Pommern, Kreis Greifenhagen)
ab 1940: Pommersche Landesbahnen (PLB)

Betriebsführer:
Lenz & Co.
ab 1910: Provinzialverband der Provinz Pommern
ab 1920: Vereinigung mittelpommerscher Kleinbahnen

Sonstiges:
1945 Übernahme durch PKP.

Dampflokomotiven:

Vulcan 1894/ 1364 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 1d
+

Vulcan 1894/ 1365 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 2d
+

Vulcan 1894/ 1366 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 3d
->'11-25 Saatziger Klb. (SKB) 3d
+

Vulcan 1897/ 1591 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 4d
+

Vulcan 1897/ 1592 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 5d
+

Vulcan 1897/ 1593 - B n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 6d
+

Vulcan 1914/ 2950 - C n2t - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) 11d
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 32N3313
(Greifenhagener Krb. (GKB))
->'45 PKP TKh100-25
+

Schichau 1892/ 574 - C n2t - 1435mm (Typ: MIII-4e)
Bro 1836
->'95 Dzg 1836
->'06 DZG 6141 T3
->'20 Greifenhagener Krb. (GKB) 12c
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 16N3310
(Greifenhagener Krb. (GKB))
->'45 PKP (o.Nr.)
+15.02.1946

HANOMAG 1893/ 2489 - C n2t - 1435mm (Typ: MIII-4e)
Bro 1822
->'06 BRO 6124 T3
->'14 KBG 6189
->'20 Greifenhagener Krb. (GKB) 13c
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 17N3310
(Greifenhagener Krb. (GKB)
->'45 Franzburger Südbahn (FSB))
->'50 DR 89 6002
+14.07.58

HANOMAG 1893/ 2490 - C n2t - 1435mm (Typ: MIII-4e)
Bro 1823
->'06 BRO 6125 T3
->'14 KBG 6190
->'20 Greifenhagener Krb. (GKB) 14c
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 18N3310
(Greifenhagener Krb. (GKB))
V.u.

HANOMAG 1894/ 2554 - C n2t - 1435mm (Typ: MIII-4e)
Stargard-Cüstriner Eb. (StCü) 12 MIETZEL
->'03 Stn 1753
->'06 STN 6153 T3
->'20 Greifenhagener Krb. (GKB) 15c
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 19N3310
(Greifenhagener Krb. (GKB))
V.u.

HANOMAG 1930/ 10724 - D h2t - 1435mm (Typ: Elna 6)
Greifenhagener Krb. (GKB) 51D
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 72H4414
(Greifenhagener Krb. (GKB))
->'45 Neubrandenburg-Friedländer Eb. (NFE) 72 (Rückführlok)
->'49 DR 92 6485
+20.11.1967

Henschel 1930/ 21776 - 1'C h2t - 1435mm (Typ: Elna 5)
Greifenhagener Krb. (GKB) 52
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) 39H3414
(Greifenhagener Krb. (GKB)
->'45 Franzburger Südbahn (FSB))
->'49 DR 91 6487
->'70 DR 91 6487-2
+

Verbrennungstriebwagen:

(Hersteller unbekannt) 1932/ ? - 1A bm - 1435mm
Greifenhagener Krb. (GKB) (Nr. ?) (vermtl. Ub. aus Personenwagen)
->'40 Pommersche Landesbahnen (PLB) (Nr. ?)
(Greifenhagener Krb. (GKB))
V.u.

kach.

A ostatnio drok mi wpadla dos ciekawa broszurka chodzi o Gryfino . cytat z tego opracownia "Linia kolejowa w kierunko Szcecina ,pozrywanaw wielu miescach,nie nadajoca sie do uzytku. Do najbliszej polozonych stacji kolejowych -w StargardzieSzcz 40 km i mysliborzu 50km mozna dojechac furmankom konom .Pierwsze polczenie telefoniczne poprzez dab stary (tak siem nazywalo Szczecin Dobie pierwszych latach powojenych)i poprzez kolejowom siec telokomunikacyjnom -Gryfino otrzymalo 15.03.1946r,a wiec przeddzien pierwszej rocznicy wzwolenia . rowniez w marcu 1946 r urchomiona zostaje linia kolejowa (jedno torowa)loczonca Gryfino z Debem starym i biegnoca dalej do Goleniowa"

Temat: WWW dot. Gryfina i nie tylko / Forum: Gryfino
Wysłano: Czw Cze 10, 2004 06:21 / Wiadomości: 16 / Odsłon 7399  
Najpełniejsza lista :) prosze o dopisywanie linkow do stron niekomercyjnych/informacyjnych.

http://www.gryfino.info/ - Forum Mieszkańców Gryfina
http://www.gryfino.pl/ - UMiG Gryfino
http://www.gryfino.powiat.pl/ - Starostwo Powiatowe
http://www.puk.gryfino.info - PUK Gryfino
http://www.bip.puk.gryfino.pl/ - BIP PUK
http://www.bip.gryfino.pl/
http://www.bip.gryfino.powiat.pl/
http://www.mdkgryfino.prv.pl - MDK Gryfino
http://www.gdk.com.pl - GDK Gryfino
http://www.alfatv.pl/gmin...gm/gryfino.html - Film o Gryfinie

http://infoludek.pl/ - kina,teatry,koncerty - repertuar,informacja - Szczecin i okolice
http://infoludek.pl/kina/index.php?miasto=2 - repertuar kina "Gryf"
http://www.gryfino.city-map.pl/
Plan Miasta Gryfino - pilot.pl
http://www.karty.pl/wykaz/woj/zachpomo/gryfino.htm - Bankomaty
Rozklad PKP ze stacji Gryfino
http://pogoda.wp.pl/mi.html?mid=1201068&date= - POGODA
http://mp3.wp.pl/p/strefa...,,,Gryfino.html - Muzyka

http://www.energetyk.gryfino.info - Serwis KS Energetyk - Pilka Nozna
http://www.uksenergetykjunior.republika.pl/ - UKS Energetyk JUNIOR
http://www.bialypion.gryfino.info - UKS Bialy Pion
http://www.mosgryfino.z.pl - MOS Gryfino
http://www.zbychbudteam.republika.pl/ - Gryfinska Druzyna Koszykowki
http://www.manta.friko.pl/ - Klub sportów wodnych
http://www.ino.gryfino.prv.pl/ - Imprezy na Orientacje
http://gryfbike.xu.pl/ - klub motocyklowy Gryfbike Gryfino
http://www.lowiecki.pl/szczecin/zubrgryfino/ - Kolo Lowieckie ZUBR Gryfino
http://www.dhsg.friko.pl/ - ZHP "OSTOJA" w Gryfinie

http://gimnazjum.gryfino.pl/ - Gimnazjum Gryfino
http://www.zsp1gryfino.pl - ZSP nr 1 Gryfino
http://zsp2.gryfino.webpark.pl/ - ZSP nr 2 Gryfino
http://www.zszgryf.gryfino.ids.pl/ - Zespol Szkol Zawodowych w Gryfinie

http://www.cwlaguna.pl/ - CW Laguna
http://www.pkddo.com/ - Park Krajobrazowy DDO
http://www.dolnaodra.com.pl/ - ZE Dolna Odra SA
http://www.7dnigryfina.ate.pl/ - Nowe 7 Dni Gryfina
http://www.infogryfino.pl/ - Gospodarczy serwis informacyjny
http://www.gryfino.info.pl - Wortal informacyjny o Gryfinie
http://www.tygodnikgryfinski.pl - Tygodnik Gryfinski

http://www.areshusky.friko.pl/index1.html - Syberian Husky Rulez
http://www.areshusky.friko.pl/index1.html - American Staffordshire Terrier
http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/ - bezdomne szpice
http://www.snsilo.republika.pl/ - gryfinski band "Silo"
http://krzyzgryfino.webpark.pl/ - Fotoreportaż założenia krzyża na kościele NNMP
http://strony.wp.pl/wp/greifenhagen - Gryfino na starej fotografii
http://gryf-greif.webpark.pl/ - Gryfino wczoraj i dzis
http://www.kororomuszo.piwko.pl/
http://www.diecezja.szcze...aty/gryfino.htm
http://www.szczecin.kwp.g...owiatowe05.html

Strony domowe
http://www.mruwa.prv.pl/
http://www.kostek.net/
http://www.tom.ek.ate.pl/
http://bigarek.w.interia.pl/
http://www.urban.kgb.pl/
http://bea70.webpark.pl/
http://diwal.webpark.pl/
http://www.pucek.4.pl/
http://republika.pl/maryda/index.htm

Uff ..wystarczy chyba, mam nadzieje ze sie przyda ;p
Zrodlo: wyszukiwarki, moje ulubione

Temat: Radio Peiying / Forum: Sprzedam
Wysłano: 2009-03-24, 14:10 / Wiadomości: 5 / Odsłon 232  
Witam. Mam do sprzedania radio, które dostałem od brata. Radio kupił w połowie lutego do nowego auta, ale długo się nie nacieszył, bo auto zostało sprzedane, a radio dostało się mnie. Nie mam co z nim zrobić, ponieważ u siebie mam Pioneera i nie zamierzam go zamieniać. Oczywiście do radia wszystko co było w pudełku i oryginalny karton. Posiada jeszcze gwarancję. Cena jak mnie interesuje to 195zł z przesyłką, zważywszy że radio prawie nowe, a jego stan bdb.

Specyfikacja:

Radio posiada RDS (full) - wyświetla typ programu, falę radiową, częstotliwość, serwis programowy, czas, numer tytułu, czas odtwarzania itp.)
Zakresy radia:
FM 87,5MHz - 108MHz
AM 522KHz - 1620KHz
Pamięć 30 stacji
Moc 4x45W
WYŚWIETLANIE ETYKI PLIKU ID 3
JACK - WEJŚCIE AUX
Loundess - podbicie bassów
Funkcja PS (wywołuje zaprogramowane stacje, automatycznie co 5sekund)
Funkcja AS (automatyczne programowanie 6 pierwszych stacji)
W pełni Cyfrowe - wszystkie funkcje
Zegar nastawiany automatycznie poprzez RDS lub ręcznie
Funkcja TRAFIC (podczas nadawania komunikatu drogowego radio automatycznie przełącza się na taką stację lub gdy odtwarzana jest płyta CD,MP3 na chwilkę się wyłącza i nadawany jest komunikat drogowy dla kierowców)
Funkcja PTY
Funkcja programów regionalnych (wyszukuje stacje radiowe regionalne)
Funkcja MUTE
Wybór trybu pracy urzadzenia (radia, odtwarzacza CD lub MP3)
Eqalizer : ROCK , POP, FLAT , CLASS, NORMAL
BALANCE , FADE , LOUD , INTRO, MUTE , i inne funkcje
Moc 4 X 45 W - Bardzo duża moc, potężny radiator
Wyjście na Subwoofer
Wyjście na Wzmacniacz
Wyjście na cztery głośniki ( przyłącz ISO)
Sterowanie anteną zewnętrzną
Zdejmowany panel przedni - Winda
Szukanie utworów MP 3 po ich tytułach, nazwach itp.
Szukanie utworów w katalogach (folderach)

SPECYFIKACJE ELEKTRYCZNE

Pobór mocy - prąd stały DC 11-16V
Natężenie prądu < 10A
Impedancja obciążenia 4-8 Ohm
Moc wyjściowa 4 x 45W

SPECYFIKACJE ODTWARZACZA CD

Zniekształcenia THD < 0,5%
Stosunek sygnału do szumu 60dB
Zakres częstotliwości 50Hz-20KHz
Elektroniczny system antishock

OPIS FUNKCJI RDS

PS-Nazwa stacji

Tekst zwierający nazwę stacji radiowej, częstotliwość, nazwę miasta, godzinę , datę, numer telefonu itp.

PTY-Charakter programu-umożliwia rozpoznanie typu odbieranej audycji radiowej z wyświetlacza.

Pozwala też wyszukać audycje radiowe o określonym temacie np. POP, ROCK, JAZZ, COUNTRY, FOLK, SPORT, EDUKACJA, FINANSE, RELIGIA, PODRÓŻE, PROGRAMY DOKUMENTALNE, KULTURA itp.

RT-Dowolny tekst

CT-Aktualny czas

TP/TA-Informacja dla kierowców

TP- Informowanie kierowcy czy w słuchanej stacji znajdują się informacje dla kierowców. Kierowca trafiając na taką stację ma pewność, że pojawią się informacje o ruchu na drogach (remontach, różnego rodzaju utrudnieniach)

TA-Dzięki tej funkcji odbiornik może na czas trwania komunikatów o korkach, objazdach itp. przełączyć się automatycznie z trybu CD na tryb RADIO.

Po zakończeniu serwisu odbiornik automatycznie powróci do wcześniej wykonywanej czynności.

PI-Kod identyfikacyjny stacji

Jest to czterocyfrowy kod, przypisany do stacji radiowej gdzie każda z cyfr w kodzie pełni swoją rolę np. pierwsza odpowiedzialna jest za kraj, z którego nadawana jest audycja (np. Polska to jest "3" Pozostały wykaz zamieszczony jest w instrukcji obsługi.

AF-Lista alternatywnych częstotliwości

Dzięki tej funkcji odbiornik podczas podróży bez udziału użytkownika przełącza się pomiędzy kolejnymi nadajnikami wybranej stacji, zapewniając najlepszy odbiór bez zakłóceń.

EON-Informacje o programach innych stacji

Opiera się na współpracy między rozgłośniami., polega to na tym gdy tylko któraś z rozgłośni rozpocznie nadawanie programu o wybranym wcześniej charakterze, odbiornik automatycznie-na czas trwania audycji-przełączy się a następnie powróci do słuchanego wcześniej programu.

TAKI RDS TO PRZYJEMNOŚĆ W SAMOCHODZIE

Skład Zestawu

Radioodtwarzacz
Etui
Półkieszeń z kompletnym zestawem montażowym
Kostka ISO
Wszystkie dokumenty

Temat: Ciekawe co jeszcze zabronia ???? / Forum: OFFTOPIC MOTORYZACYJNY
Wysłano: 2005-11-15, 09:18 / Wiadomości: 10 / Odsłon 383  
Używane wycieraczki niebezpieczne
Mało kto wie, iż od ponad dwóch tygodni obowiązuje w naszym kraju rozporządzenie zakazujące ponownego stosowania w pojazdach niektórych elementów wyposażenia.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko zaczęło obowiązywać 29 października br. Zawiera ono wykaz 19 przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z samochodów, które z racji zwiększonego niebezpieczeństwa lub negatywnego wpływu na środowisko w razie ich stosowania, nie mogą być drugi raz użyte. O ile z niektórymi pozycjami na liście, która została już ochrzczona jako "czarna lista", można się jeszcze zgodzić, to niektóre budzą już poważne wątpliwości.

Z pewnością ponowne użycie klocków hamulcowych może narazić na niepotrzebne ryzyko. Tym bardziej, iż zakup kompletu nowych klocków to wydatek stosunkowo niewielkiej sumy pieniędzy I wydaje się, iż właśnie od ceny nowego, nawet nieoryginalnego, zamiennika będzie zależało, czy nowe przepisy będą respektowane, czy też nie. Zakup używanych ABS-u, poduszki powietrznej czy nawet instalacji gazowej jest przecież dużo tańszy niż kupno ich nowych odpowiedników. A przecież wciąż do Polski napływa fala używanych samochodów, których cena często nie przekracza kilku tysięcy złotych. I raczej nie ma co liczyć, iż do takich aut będzie się opłacało nabywać nowe części zamienne. Nawet, jeśli oferują wyższy poziom bezpieczeństwa.

Spora grupa sprowadzonych aut od samego początku była przeznaczona "na części". Na giełdach samochodowych panuje spory tłok, nie tylko sprzedających auta używane, ale również oferujących tanie części używane. To także jest efekt ponad miliona samochodów, jakie już trafiły do naszego kraju.

I nawet jeśli stosowanie takich części zostało ustawowo zabronione, to bardzo trudno będzie to dowieść. Czy agenci ubezpieczeniowi, policjanci, a nawet pracownicy stacji diagnostycznych będą w stanie rozpoznać bez specjalistycznych urządzeń, czy zamontowane poduszki powietrzne, system ABS lub immobiliser były montowane jako nowe? Wydaje się, iż urzędnicy stworzyli kolejny absurdalny przepis, który może i ładnie wygląda w teorii (dbamy o bezpieczeństwo i środowisko), lecz w rzeczywistości jest właściwie nie do wyegzekwowania.

Przedmioty wyposażenia i części, które nie mogą być ponownie użyte w pojazdach:
Poduszki powietrzne z aktywatorami pirotechnicznymi, jednostkami kontroli elektronicznej i czujnikami;
Klocki, szczęki hamulcowe;
Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego;
Tłumiki układu wydechowego;
Przeguby układu kierowniczego;
Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi;
Układ blokady kierownicy;
Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego;
Urządzenia przeciwwłamaniowe i alarmowe;
Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności ABS i ASR);
Przewody paliwowe;
Filtry jednorazowe i wkłady filtra;
Zawory recyrkulacji spalin;
Instalacje zasilania gazem silników;
Automatyczne i nieautomatyczne zestawy pasów bezpieczeństwa, łącznie z częścią pasa wykonaną w materiału, klamrami, mechanizmem służącym do zwijania pasów, aktywatorami pirotechnicznymi i mechanicznymi;
Pióra wycieraczek szyb;
Płyny eksploatacyjne, w szczególności: olej silnikowy, olej przekładniowy, olej do przekładni hydraulicznych, olej do układów hydraulicznych, płyn chłodzący, płyn odmrażający, płyn hamulcowy, płyn do układów klimatyzacyjnych;
Konwertory katalityczne (katalizatory);
Kondensatory zawierające PCB.

Temat: FC Barcelona - Real Madryt [2-0] / Forum: Mecze
Wysłano: 2008.12.13 16:51 / Wiadomości: 311 / Odsłon 16204  
Ma ktoś wykaz stacji TV, które będą transmitowały ten mecz? Albo inaczej, wie ktoś czy na którymś kanale platformy N będzie transmisja?

Temat: Dzięki / Forum: Forumowy auto-stop.
Wysłano: 19-06-2006 20:24 / Wiadomości: 10 / Odsłon 1393  
www.lpgeuropa.ota.pl/download/LPG.ZIP

Pozdrawiam, wykaz stacji LPG

Temat: [ERA] Lokalizacje UMTS / Forum: Technikalia
Wysłano: 2008-05-09, 21:00 / Wiadomości: 418 / Odsłon 66346  
Zaktualizowano jak co miesiąc wykaz pozwoleń dla stacji bazowych UMTS na stronie UKE.

Temat: Połączenia regionalne i aglomeracyjne / Forum: Połączenia regionalne i aglomeracyjne
Wysłano: 29 Sie 2008, 16:32 / Wiadomości: 17 / Odsłon 1226  
Śląscy kolejarze wytoczyli ciężkie działa i chcą walczyć o nowych pasażerów. Od 1 września w aglomeracji pojawi się tańszy bilet strefowy. - Liczymy, że przyciągniemy tych, którzy do pracy dojeżdżają dziś autobusami i samochodami - mówią kolejarze

Choć do biletów strefowych zdążyli już przyzwyczaić się pasażerowie z innych części kraju, m.in. Krakowa czy Gdańska. Na Śląsku - jak twierdzą kolejarze - będzie to nowość.

Aglomerację podzielono na trzy strefy (szczegółowy wykaz poniżej), w obrębie których przez dwie godziny będzie można korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów i przesiadek. Nowy bilet będzie obowiązywał w drugiej klasie pociągów osobowych i przyspieszonych. - Liczymy, że dzięki biletom strefowym uda się nam przyciągnąć pasażerów, którzy korzystają dziś z autobusów i własnych samochodów. Centra wielu miasta są zakorkowane, więc pociągiem będzie można dotrzeć do celu szybciej - przekonuje Barbara Szczerek, rzeczniczka Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP.

Magnesem ma być przede wszystkim niższa cena biletów. Za przejazd w obrębie jednej strefy trzeba będzie zapłacić 3 zł, dwóch - 4 zł, a przejeżdżając przez trzy strefy bilet ma kosztować 7 zł. To o kilka złotych taniej niż obowiązująca dziś taryfa PKP.

Podróżując z Tychów do Katowic (jedna strefa), musimy zapłacić 4,5 zł, podczas gdy bilet strefowy będzie kosztował nas 3 zł. Na dłuższych trasach ma być jeszcze taniej. Bilet strefowy z Gliwic do Dąbrowy Górniczej (trzy strefy) ma kosztować 7 zł, czyli o 2 zł taniej niż obecnie. - Pasażerom będą przysługiwać wszystkie dotychczasowe zniżki - zapewniają kolejarze i dodają, że szczególnie będzie opłacać się kupować bilety miesięczne. Bilet szkolny na trzy strefy ma być o ponad 14 zł tańszy od tradycyjnego miesięcznego.

Kolej nie ukrywa, że wprowadzenie nowych biletów na Śląsku to eksperyment. Jeżeli się powiedzie, korzystne bilety strefowe mają pojawić się też w innych częściach regionu - w Częstochowie i Bielsku-Białej. Ale zadanie nie będzie łatwe. Jak się dowiedzieliśmy, PKP, wprowadzając bilet strefowy, liczą aż na 30-proc. wzrost pasażerów. Zakładając, że nowy bilet ma pojawić się na obszarze, z którego rocznie korzysta 2,7 mln podróżnych, kolej chce przyciągnąć ponad 800 tys. nowych klientów.

- Daliśmy sobie co najmniej pół roku na sprawdzenie tego pomysłu. Trzeba pamiętać, że co prawda jesienią i na początku zimy, gdy rozpoczynają się święta, z pociągów korzysta więcej pasażerów, ale w styczniu i w kolejnych miesiącach jest gorzej - przypomina Katarzyna Kurzydło, zastępca dyrektora Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Niestety, wprowadzenie przez kolej biletu strefowego, który będzie prawdziwą konkurencją dla autobusów i tramwajów (od pierwszego września przejazd pociągiem z Katowice do Gliwice będzie kosztował tyle samo, co podróż autobusem) oznacza koniec marzeń o wspólnym bilecie w aglomeracji na kolej, autobus i tramwaj.

Jak dowiedziała się "Gazeta", PKP, KZK GOP i samorząd województwa nie prowadzą dziś w tej sprawie żadnych rozmów. Co prawda kolejarze uspokajają, że bilet strefowy będzie "testem" przed ewentualnym pojawieniem się wspólnego biletu zintegrowanego, ale mało kto wierzy w te zapewnianie. Tym bardziej, że przedstawiciele KZK GOP nie ukrywają rozgoryczenia. - Cieszy nas, że kolej ma nową propozycję dla pasażerów, szkoda tylko, że przedstawiaj ją jako konkurencję dla komunikacji miejskiej. Ze względu na wciąż rosnący koszty przewoźników, nie jesteśmy w stanie obniżyć cen naszych biletów - mówi Alodia Ostroch z biura prasowego KZK GOP.

Pierwszą strefę (A) wyznaczają stacje: Gliwice-Kuźnica, Gliwice-Łabędy, Tarnowskie Góry, Bytom oraz Ruda Śląska-Chebzie.

Do drugiej strefy (B) zaliczono: Bytom, Rudę-Chebzie, Łaziska Górne-Brada, Tychy-Żwaków oraz Katowice Szopinice-Południowe.

W trzeciej strefie (C) znalazły się Katowice-Załęże, Katowice-Piotrowice, Katowice-Podlesie, Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, Dąbrowa Górnicza-Wschodnia, Jaworzno-Szczakowa oraz Chełm Śląski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Od siebie dodam tylko, że po dokładniejszej analizie tekstu, zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie, co za mądra głowa wymyśliła ów podział na strefy, a konkretnie ich zasięg. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli ktoś będzie chciał się dostać np. ze stacji Jaworzno-Szczakowa do stacji Katowice Załęże, to zapłaci jak za przejazd w jednej strefie, natomiast jeśli będzie chciał się przemieścić ze stacji Katowice Szopienice Południowe do stacji Katowice, to wtedy będzie zmuszony zapłacić jak za przejazd przez dwie strefy. Dziwna jest trochę ta polityka marketingowa Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, no chyba, że to ja tu czegoś nie rozumiem, ale w takim razie proszę o wyjaśnienie.

Temat: Webasto - Kilka pytań / Forum: Mazda 6
Wysłano: 12 Lis 2007 | 14:27 / Wiadomości: 134 / Odsłon 19433  
Jakoś napewno. Wykaz stacji serwisowych jest na www.webasto.pl...